Svenska
Om Norgips
Produkter
Montage
Projektering

Norgips Svenska AB
Stubbengatan 2
703 44 Örebro

Telefon: 019-20 74 50

Kundsupport
Order, leveranser, produkter, teknik m.m.

Telefon: 019-20 74 50
Epost: kundsupport@norgips.com

KUNDSERVICE (Order, leveranser, fakturor):  

Tel.nr: 019-20 74 50 (#1)  E-post: kundsupport@norgips.com

Thomas Lindgren Timmy Sedin Are Green

Kundservice

Thomas Lindgren

019-20 74 50

thomas.lindgren@norgips.com

Kundservice

Timmy Sedin

019-20 74 50

timmy.sedin@norgips.com

Kundservicechef

Are Green

+47 90 15 61 95

are.green@norgips.com

Mattias Pettersson Peter Jonsson

Regionchef Öst

Johnny Mellström

010-495 26 64

johnny.mellstrom@norgips.com

Regionchef Syd

Mattias Pettersson

010-495 26 62

mattias.pettersson@norgips.com

Regionchef Väst

Peter Jonsson

010-495 26 63

peter.jonsson@norgips.com

 

Projektingenjör

Joakim Lindgren

010-495 26 66

joakim.lindgren@norgips.com

Försäljningschef

Zacharias Fransson

010-495 26 73

zacharias.fransson@norgips.com

Dag Erik Akersveen Kjersti Stoa

Produktchef Aquapanel

Dag Erik Akersveen

+47 906 803 08

dag.erik.akersveen@norgips.com

Produktchef Stålprofiler

Kjersti Støa

+47 412 318 39

kjersti.stoa@norgips.com

Produktchef Building Chemicals

Martine Kartnes

martine.kartnes@norgips.com

Hanna von Sydow

Retail Sales Rep

Rikard Mark

072-402 33 28

rikard.mark@norgips.com

Marknadsansvarig Sverige

Hanna von Sydow

010-495 26 69

hanna.vonsydow@norgips.com

Mikael Ståhlfors

hilde_herud

Business Development Manager

Mikael Ståhlfors

010-495 26 60

mikael.stahlfors@norgips.com

Marknadschef SE/NO

Mikael Blomgren

010-495 26 71

mikael.blomgren@norgips.com

Commercial Director

Hilde Herud

+47 464 13 604 

hilde.kristin.herud@norgips.com

Trond Even Fagerli

Johan Dybdal

Teknisk Chef

Trond Even Fagerli

+47 469 53 215

trond.fagerli@norgips.com

Technical BIM Support

Johan Kjetil Dybdal

+47 468 79 733

johan.kjetil.dybdahl@norgips.com

Projektingenjör

Thor Guttormsen

+47 911 24 546

thor.guttormsen@norgips.com

Bilal Khawaja nils_aulie

Transportchef

Bilal Khawaja

+47 909 919 50

bilal.khawaja@norgips.com

Operations Manager

Nils Aulie

+47 901 815 55

nils.aulie@norgips.com

ruben

Finansdirektör

Ruben Ekbråten

+47 982 38 459

ruben.ekbraten@norgips.com

VD

Carl Johan Klinge

+47 33 78 48 00

norgips@norgips.com