Kontakt

Här hittar du de viktigaste kontaktuppgifterna till oss!

Kundservice

Kundsupport, order, leveranser, fakturor:

Telefon: 019-20 74 50  –  Mån-Fre 8-16
E-post: kundsupport@norgips.com

Thomas Lindgren

Kundservic
019-20 74 50
thomas.lindgren@norgips.com

Erika Kåll

Kundservice
019-20 74 50
erika.kall@norgips.com

Are Green

Kundservicechef
+47 901 561 95
are.green@norgips.com

Sälj

Johnny Mellström

Regionchef Öst
+46 70-372 70 90
johnny.mellstrom@norgips.com

Mattias Pettersson

Regionchef Syd
+46 72-209 39 13
mattias.pettersson@norgips.com

Peter Jonsson

Regionchef Väst
+46 70-302 70 82
peter.jonsson@norgips.com

Joakim Lindgren

Projektingenjör
+46 73-397 13 34
joakim.lindgren@norgips.com

Hanna von Sydow

Försäljningsdirektör
+46 73-811 74 55
hanna.vonsydow@norgips.com

Rikard Mark

Retail Sales Rep
+46 72-402 33 28
rikard.mark@norgips.com

Teknisk support

Telefon:  019-20 74 50  –  Mån-Fre 8-16
E-post: teknik@norgips.com

Thor Guttormssen

Projektingenjör
+47 911 24 546
thor.guttormsen@norgips.com

Joakim Davour

Teknisk rådgivare
+47 480 65 602
joakim.davour@norgips.com

Trond Even Fagerli

Teknisk Chef
+47 469 53 215
trond.fagerli@norgips.com

Produkt & marknad

Kjersti Støa

Produktchef Stålprofiler
+47 412 318 39
kjersti.stoa@norgips.com

Thomas Mila

Produktchef Byggsystem
+47 907 694 60
thomas.mila@norgips.com

Dag Erik Akersveen

Produktchef Aquapanel
+47 906 803 08
dag.erik.akersveen@
norgips.com

Martine Kartnes

Produktchef Building Chemicals
+47 464 318 11
martine.kartnes@norgips.com

MIKAEL BLOMGREN

Marknadsdirektör SE/NO
+46 725 26 16 10
mikael.blomgren@norgips.com

Administration

Bilal Khawaja

Transportchef
+47 909 919 50
bilal.khawaja@norgips.com

Nils Aulie

Operations Manager
+47 901 815 55
nils.aulie@norgips.com

Ruben Ekbråten

Finansdirektör
+47 982 38 459
ruben.ekbraten@norgips.com

Grethe Hægstad

Räkenskapschef
+47 416 00 061
grethe.hegstad@norgips.com

Isabell Van Baal

Head of Customer Experience 
+47 977 71 642
isabell.van.baal@norgips.com 

Hilde Kristin Herud

VD
+47 464 13 604
hilde.kristin.herud@norgips.com